Zařídit obývací pokoj nebo kuchyni nebývá příliš levnou záležitostí, obzvláště, pokud to chcete mít vše dle svých představ. Ovšem co se týče koupelny, tam to tak horké není. Alespoň co se týče základního vybavení. Vždy pár poliček celkem nic nestojí a vana či sprchový kout jsou vždy součástí koupelny, stejně jako umyvadlo. Ovšem co dělat, když se vám vaše stávající koupelna ale vůbec nelíbí? Pokud nemáte žádné prostředky, tak vám asi nezbude nic jiného než se alespoň dočasně smířit se situací. Máte-li ale dostatečné finanční rezervy, můžete je vrazit právě do koupelny. Když budete šikovní, možná vás to nebude ani moc stát.
Podlaha a stěny
Základem je vždy podlaha. Je jasné, že v místnosti, kde se kumuluje celoročně hodně vlhkosti, není vhodné mít podlahu z dřevěných či jiných materiálů, které se s vodním živlem příliš nekamarádí. Do koupelny se nejvíce hodí kachle a naprostá většina domácností má koupelnu obloženou právě kachličkami. Můžete zvolit i jiné druhy materiálů, například linoleum, které je pro podlahu více než vhodné, ale co se týče stěn, tam by měl být kachličky. Vzhledem k tomu, že je možné si vybrat z nepřeberného druhu rozličných kachliček, rozhodně by pro vás nemělo být kdovíjak obtížné zvolit takové kachličky, které vám budou plně vyhovovat.
Vana nebo sprchový kout?
Více než podloží, respektive stěny, zajímavé majitele bytů, jestli mají nechat v koupelně klasicky vanu, nebo jim bude stačit sprchový kout. Samozřejmě, že jsou i šťastlivci s velkými koupelnami, kteří mohou mít obojí, ovšem těch je pouze nepatrné množství.
Obecně se dá říci, že vana patří do větších koupelen, sprchový kout je naopak lepší umístit do koupelen menších rozměrů, kde by již velká vana mohla zabírat až příliš mnoho místa, které by nezbylo na další věci, kupříkladu na pračku. Sprchové kouty zabírají méně prostoru než vany standardních velikostí, takže v případě, že vaše koupelna nepatří mezi ty největší, víte, co si vybrat.