Zřejmě každá žena zná pocit, kdy v obchodě obdivuje překrásné boty, ale jejich podpatek je zkrátka moc vysoký. Občas si takové boty dokonce pořídíme, ale pak nám pouze leží v botníku a ze strachu, že v nich neujdeme jediný krok, se z něj nikdy nepodívají na svět. A přitom je to taková škoda, protože krásné boty si zkrátka zaslouží být nošeny. Jak se tedy naučit na podpatcích chodit?
Začněte zlehka
Je to jako se vším, bez tréninku to půjde těžce. A proto je dobré nohy podpatkům učit. Určitě ale ne tak, že je ihned obujete do patnácticentimetrových jehel. Pro začátek je zkuste zvykat na nižší podpatky a to po kratší dobu. Postupně v nich zkuste trávit více času a výšku podpatku můžete zvyšovat. Záleží také na tom, kam a po jakém terénu v nich budete chodit.
Vsaďte na kvalitu
Stát se může i to, že přestože si koupíte boty na nižším podpatku, nevydržíte v nich téměř ani sedět. V tom případě jste možná nevybrali ty správné. Kvalita je totiž u bot na podpatku velice důležitá, a čím vyšší bude, tím větší je šance, že se vám v botách bude příjemně chodit. Ne náhodou dokáží celebrity v botách proslulých obuvnických značek vydržet celé předávání filmových Oscarů.
Styl chůze
Nejdříve si můžete chůzi na jehlách nacvičovat doma. Jde o to postupně chodidla zvykat. Doma si boty můžete kdykoliv zout a udělat si pohodlí a zároveň je postupně roztáhnete tak, aby co nejlépe tvar nohy kopírovaly. Choďte, alespoň zpočátku, pomalu a dobrým trikem je i to, dělat spíše malé kroky.
Ulevte nohám
Pokud vás na některých místech nová bota tlačí, nenechte tento problém přerůst v puchýř. Dané místo ihned přelepte náplastí. Ulevit chodidlům můžete i za pomoci celé řady dalších vychytávek, jako jsou například polštářky pod přední stranu chodidel nebo na často problémové paty. Ty celý pohyb v botách ulehčují a změkčují.